Warning: trim() expects parameter 1 to be string, array given in /home/lo152866/public_html/nakredyt.pl/libraries/joomla/html/parameter.php on line 83
www.nakredyt.pl | Złota karta tańsza i łat...

kredyt we frankach - drogie franki szwajcarskie

pierwszy przelew do innego banku za darmo

miski spread walutowy - tanie franki

 

Złota karta tańsza i łatwiej dostępna od zwykłej?

cena złotej karty kredytowejTradycyjnie złote karty kredytowe były wydawane jedynie osobom zamożnym. Z danych zebranych przez Expandera wynika, że obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W części banków złote karty są tańsze i łatwiej dostępne niż zwykłe karty w innych bankach. Dla przykładu w Getin Banku złota kartę można otrzymać zarabiając 1 500 zł netto miesięcznie.

Źródło: Niezależny doradca finansowy Expander

Złote karty kredytowe kiedyś były nieosiągalne dla osób o przeciętnych dochodach. Przyczyną nie były jedynie ostre wymagania dochodowe, ale i wysoka prowizja za korzystanie. W zamian za tą opłatę posiadacz miał możliwość uzyskania wysokiego limitu kredytowego, niższe oprocentowanie oraz pakiety ubezpieczeń i innych dodatkowych usług. Posiadając taką kartę można było poczuć się kimś wyjątkowym.

Tak było kiedyś. Z informacji zebranych przez Expandera wynika, że obecnie prawie każdy może uzyskać złotą kartę. Część banków wydaje je nawet osobom o dochodach znacznie poniżej średniej krajowej. Doszło do tego, że wymagania dotyczące wydania zwykłej karty w jednym banku mogą być ostrzejsze niż w innym do karty złotej. Dla przykładu w Getin Banku, aby uzyskać złotą kartę wystarczy dochód na poziomie 1500 zł netto miesięcznie. Tymczasem w Deutsche Bank kartę Silver (srebrną) otrzymają osoby zarabiające nie mniej niż 2000 zł netto.

 

Skoro złotą kartę może uzyskać osoba o przeciętnych dochodach to mitem jest także to, że złota karta zawsze ma wysoki limity kredytowy. Banki muszą bowiem uzależniać wysokość limitu od zdolności kredytowej klienta. Dlatego w tych bankach, które wydają złote karty osobom o niezbyt wysokich dochodach limity na takich kartach są dość niskie. Dla przykładu w Euro Banku limit na karcie Visa Gold może wynieść już od 2000 zł do 10 000 zł.

W tym zakresie limitu kredowego także można więc znaleźć przykłady pokazujące, że złota karta może być gorsza od zwykłej. Na karcie Word MasterCard w Alior Banku limit może bowiem wynieść nawet 100 000 zł. Jest to więc aż dziesięciokrotnie więcej niż na złotej karcie w Euro Banku. Podobnie wygląda sytuacja w odniesieniu do poziomu oprocentowania kredytu na złotych kartach. Wcale nie musi być ono bardzo niskie co pokazuje oferta Pekao SA. Oprocentowanie karty MasterCard Credit Gold wynosi tam aż 21,90%. Tymczasem znacznie niższe oprocentowanie można znaleźć na zwykłych kartach np. w Banku Nordea (12,50%) czy BOŚ (14,50%).

Nie jest prawdą nawet to, że złota karta musi być droga. Te banki, które wydają złote karty osobom o przeciętnych dochodach naliczają za nie stosunkowo niskie prowizje. Dla przykładu za kartę Visa Gold Perfect w Euro Banku trzeba zapłacić tylko 25 zł rocznie. Dodatkowo opłata może zostać zniesiona w przypadku aktywnego korzystania. Tymczasem przeciętna opłata roczna za zwykłą kartę kredytową to ok. 60 zł. Należy jednak dodać, że w części banków nadal funkcjonują tradycyjne złote karty. Są one drogie i dostępne jedynie dla zamożnych.

 

Publikacja: 8 luty 2012

Źródło: Niezależny doradca finansowy Expander
www.expander.pl

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
 
Start Karty kredytowe Złota karta tańsza i łatwiej dostępna od zwykłej?

 

Przeczytaj:

Nasza witryna może zapisywać na Twoim komputerze pliki typu cookies. Są one wykorzystywane najczęściej w celach reklamowych oraz statystycznych (np. przez google) Jeśli nie wyrażasz zgody na takie działanie, znajdź w ustawieniach swojej przeglądarki opcje dotyczące cookies i tam dostosuje je do Własnych preferencji.

 

Twój kredyt


Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /home/lo152866/public_html/nakredyt.pl/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Ostatnie na forum

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Zagłosuj na nasz serwis !

nakredyt.pl znajduje się na liście 200 najbardziej
opiniotwórczych serwisów internetowych wg
Wyszukiwarki Wiadomości: News.NetSprint.pl